Njoftim per bursa studimi dhe projekte !

Njoftohen te gjithe te interesuarit se ne në kuadër të Marrëveshjes së Bashkëpunimit Shkencor e Teknologjik midis Republikës së Shqipërisë dhe Republikës së Austrisë nënshkruar në 2 Maj 2012, Protokollit të Përbashkët mbajtur në 5.12.2014, Ministria e Arsimit Sportit dhe Rinisë, në bashkëpunim me Agjencia Kombëtare  për  Kërkim Shkencor dhe Inovacion (AKKSHI), çel raundin e dytë të thirrjeve për aplikime të përbashkëta kërkimore, tekniko- shkencore, mes Shqipërisë dhe Austrisë.

Gjithashtu ne linkun e meposhtem mund te gjeni thirrje te ndryshme per bursa studimi per studente dhe bursa studimi pasuniversitare per stafin akademik te interesuar.

DEKANATI

2018-04-13 02:54:33

Takim me studentet e ekselences.
Nryshim i struktures mesimore per vitin akademik 2018-2019 ne UPT.
Njoftim - Mbi përjashtimin/reduktimin nga tarifa e shkollimit dhe bursat e studentëve
Njoftim: dokumentacion burse 2018-2019 për studentët e vitit II + III
Njoftim: dokumentacioni për studentët që përjashtohen nga tarifa vjetore e shkollimit
Hapet thirrja per mobilitete (bursa) per studente në kuadër të Marrëveshjes Erasmus+ 2017-2019 në Universitetin Teknologjik te Compiegne, France
Lista e kandidateve fitues ne raundin e trete, plotesimi i kuotave te lira.

Bashkëpunime ndërkombëtare Shërbimet Copyright © 2010-2019 Universiteti Politeknik i Tiranës (UPT)