NJOFTIM MBI MUNDESINE E APLIKIMIT PER 2 GRANTE SHKEMBIM STUDENTE NE KUADER TE PROJEKTIT ERASMUS+

Key Action 1 – Mobility for learners and staff – Higher Education Student and Staff Mobility

Inter-institutional agreement 2017- 202 between Polytechnic University of Tirana and University of West Attica

Në kuadër të projektit ERASMUS + në bashkëpunim me University of West Attica në Greqi, mirëpresim aplikime nga studentët e FTI-se për 2 grante trajnimi/intershipi në Universitetin e Shkencave të Aplikuara të Pireut, Greqi, për një periudhë 3 mujore.
 Të interesuarit mund të drejtohen pranë Departamentit DII ose DET; Prof.Asoc Elinda Kajo;Prof.Asoc Olimpjon Shurdi
 Në dokumentet për aplikim duhet të përfshihen: 

• Formulari i aplikimit
  • Vërtetimi që është student në programin e studimit bachelor/master 
  • Vërtetim i notave deri në këtë moment të studimeve 
  • CV në anglisht 
  • Prova për nivelin e njohurive të gjuhës angleze (B1 level) 
  • Letër motivimi 
  • Fotokopje e pasaportës 
  • Learning agreement                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Afati i fundit per aplikim eshte 29 Maj 2019.

Kriteret kryesore të përzgjedhjes do të jenë:
  • 1-Nota mesatare e studimeve të deritanishme
  • 2-Niveli i njohurive të gjuhës Angleze

2019-05-24 13:09:45

DII , Kontrolli i II i Diplomave
DET, kontrolli i II-të i diplomave.
Njoftim mbi perdorimin e biblotekes online.
Hapet Thirrja për Mobilitete Studentësh të FTI-së në kuadër të Marrëveshjes Erasmus+ 2019-2020 në Mälardalen University, Suedi
DET, data e mbrojtjes se praktikave dhe diplomave ne sezonin e dimrit, 2018-2019
Njoftim mbi aktivitetin Albanian ICT Awards, 2019

Bashkëpunime ndërkombëtare Shërbimet Copyright © 2010-2019 Universiteti Politeknik i Tiranës (UPT)