DET - Kontrolli i dyte i diplomave, Shtator 2019

Kontrolli i dyte i diplomes

Studentet e drejtimeve:

• Bachelor ne Inxhinieri Elektronike
  • Bachelor ne Inxhinieri Telekomunikacioni
  • Masteri i Shkencave ne Inxhinieri Elektronike
  • Master i Shkencave ne Inxhinieri Telekomunikacioni
  • Master Profesional ne Teknologji Informacioni

Njoftohen se kontrolli i dyte i diplomes do te zhvillohet me 11 Shtator 2019, ora 09:00-11:00

• Materiali qe do te dorezohet eshte pjesa teorike e diplomes e miratuar dhe firmosur nga udheheqesi.

Njoftohen se edhe studentet te cilet e kane kryer kontrollin e dyte apo edhe te trete ne Korrik, por qe nuk arriten te diplomoheshin, duhet te riparaqiten per kontrollin e dyte me 11 Shtator 2019, ora 09:00-11:00.

Studentet te cilet NUK e kane kryer kontrollin e pare te diplomes, te paraqiten po me date 11 Shtator 2019, ora 09:00-11:00 per te marre udhezimet perkatese.

Me poshte mund te shkarkoni informacione mbi formatin e punimit si dhe faqet e para te diplomes.

Formati i punimit si me poshte, eshte i detyrueshem te zbatohet ne punimin final te diplomes.

2019-09-08 08:46:50

Kriteret për ulje të tarifës vjetore të studimeve (Master Shkencor dhe Master Profesional)
Bursat: Kategoritë e studentëve (Bachelor) që plotësojnë kriteret për të përfituar bursë
Kategoritë e studentëve (Bachelor) që plotësojnë kriteret për përjashtim nga tarifa vjetore e shkollimit.
Trajnime për rritje kapacitetesh dhe aftësi në sipërmarrje
Hapet Thirrja për Mobilitete (Bursa) Studentësh të FTI, UPT-së në kuadër të Marrëveshjes Erasmus+ në Universitetin Teknologjik te Compiegne, France
Njoftim lidhur me bursat nje vjecare ne fushen e TIK
Njoftim ne lidhje me raundin e katert te regjistrimeve ne FTI ne ciklin bachelor per vitin akademik 2019 - 2020