Mevlana Exchange Programme

Qeveria Turke ka nje program shkembimesh akademike ndermjet universiteteve Turke dhe universiteteve te tjera.

Ky program quhet "Mevlana" dhe financohet nga qeveria Turke.

Per te perfituar nga ky program duhet te kete nje nje marreveshje ...sipas kuadrit te programit "Mevlana"... midis UPT dhe  universiteteve Turke.

UPT ka nenshkruar nje marreveshje "Mevlana" me universitetin "Katip Celebi" Izmir, ne te cilen jane parashikuar shkembime stafesh akademike dhe studentesh me kohezgjatje te ndryshme.

Bashkangjitur jane detajet e marreveshjes dhe numri i personave qe mund te perfitojne si dhe nga cilat fusha. Parashikohen vajtje - ardhje, per pedagoget e UPT qe mund shkojne ne Izmir dhe per pedagoget e tyre qe mund te vijne ne UPT sipas marreveshjes... po ashtu edhe per studentet.

2014-01-23 02:12:56

DET - Kontrolli i dyte i diplomave, Shtator 2019
Lista e renditur e aplikanteve ne FTI, Raundi 1, Bachelor ne Inxhinieri Telekomunikacioni, Viti Akademik 2019-2020
Lista e renditur e aplikanteve ne FTI, Raundi 1, Bachelor ne Inxhinieri Informatike, Viti Akademik 2019-2020
Lista e renditur e aplikanteve ne FTI, Raundi 1, Bachelor ne Inxhinieri Elektronike, Viti Akademik 2019-2020
Lista e studenteve qe kane aplikuar per permiresim note, sezoni i vjeshtes 2019.
Kontrollet e Diplomave ne Shtator ,per studentet e Departamentit te Inxhinierise Infomatike
Departamenti i Inxhinierise Informatike: Data e Mbrojtjes se Diplomave per programet e studimit Bachelor dhe Master

Bashkëpunime ndërkombëtare Shërbimet Copyright © 2010-2019 Universiteti Politeknik i Tiranës (UPT)