Mevlana Exchange Programme

Qeveria Turke ka nje program shkembimesh akademike ndermjet universiteteve Turke dhe universiteteve te tjera.

Ky program quhet "Mevlana" dhe financohet nga qeveria Turke.

Per te perfituar nga ky program duhet te kete nje nje marreveshje ...sipas kuadrit te programit "Mevlana"... midis UPT dhe  universiteteve Turke.

UPT ka nenshkruar nje marreveshje "Mevlana" me universitetin "Katip Celebi" Izmir, ne te cilen jane parashikuar shkembime stafesh akademike dhe studentesh me kohezgjatje te ndryshme.

Bashkangjitur jane detajet e marreveshjes dhe numri i personave qe mund te perfitojne si dhe nga cilat fusha. Parashikohen vajtje - ardhje, per pedagoget e UPT qe mund shkojne ne Izmir dhe per pedagoget e tyre qe mund te vijne ne UPT sipas marreveshjes... po ashtu edhe per studentet.

2014-01-23 02:12:56

DII , Kontrolli i II i Diplomave
DET, kontrolli i II-të i diplomave.
NJOFTIM MBI MUNDESINE E APLIKIMIT PER 2 GRANTE SHKEMBIM STUDENTE NE KUADER TE PROJEKTIT ERASMUS+
Njoftim mbi perdorimin e biblotekes online.
Hapet Thirrja për Mobilitete Studentësh të FTI-së në kuadër të Marrëveshjes Erasmus+ 2019-2020 në Mälardalen University, Suedi
DET, data e mbrojtjes se praktikave dhe diplomave ne sezonin e dimrit, 2018-2019
Njoftim mbi aktivitetin Albanian ICT Awards, 2019

Bashkëpunime ndërkombëtare Shërbimet Copyright © 2010-2019 Universiteti Politeknik i Tiranës (UPT)