ORGANIZIMI I SEZONIT TE PROVIMEVE TE DIMRIT 15 SHKURT -26 MARS 2021!

• Sezoni i provimeve të dimrit, për të gjitha ciklet e studimit, për vitin akademik 2020-2021, do të jetë në periudhën 15 Shkurt 2021 deri më 26 Mars 2021.

• Provimet do të zhvillohen në auditor dhe online, sipas orarit të provimeve. Pedagogët të njoftojnë studentët për mënyrën e organizimit të provimit të lendës.

• Studentët, të cilët, për shkak të situates aktuale të krijuar nga pandemia Covid- 19, nuk kanë mundësi të paraqiten në provime në sezonin e dimrit do të kenë mundësi të japin provimet në një sezon të ndërmjetëm, i cili do të organizohet në fillim të majit, pa ndërprerë procesin mësimor të semestrit të dytë. Organizimi i sezonit të ndërmjetëm të provimeve të posqyrohet në strukturën mësimore, të ndryshuar Struktura Mësimore.

• Për shkak të vështirësive objektive që mund të kenë hasur një pjesë e studentëve për ndjekjen e rregullt të leksioneve dhe seminareve online, studentët nuk do të penalizohen për pjesëmarrje në provime në sezonin e dimrit.

• Numri i studentëve në klasa është përcaktuar në funksion të kapaciteteve të tyre, duke respektuar distancën midis tyre jo më pak se dy metra, në përputhje me Rregulloren Anti-Covid të UPT.

• Kohëzgjatja e një provimi në auditor, do të jetë  1 orë. Për cdo auditor është  parashikuar një periudhë kohore deri në 30 minuta midis dy provime të njëpasnjëshme, e nevojshme për ajrosje dhe higjenizim të auditorit.

• Gjatë organizimit të provimeve dhe lëvizjes në mjediset e fakultetit, studentët dhe personeli akademik duhet të mbajnë maska.

• FTI ka marre masat për zbatimin Rregullores Anti-Covid

2021-02-11 09:52:14

LISTA E RENDITUR E APLIKANTËVE PËR RAUNDIN E III NË FTI
Njoftim mbi fillimin i vitit të ri akademik 2021-2022 në Fakultetin e Teknologjisë së Informacionit!
STRUKTURA MËSIMORE PËR CIKLIN E PARË E TË DYTË TË STUDIMEVE, PËR VITIN AKADEMIK 2021-2022
Njoftim për vaksinim pranë FTI!
Fillimi i Vitit Akademik 2021-2022!
Anketim per studimin e tregut ne fushen e teknologjise se informacionit
DET - Mbrojtje e diplomave vjeshte 2021