Njoftim - Mbi pranimet në studimet e Ciklit të Tretë

Fakulteti  i Teknologjisë së Informacionit, Universiteti Politeknik i Tiranës, bazuar në Urdhërat e Rektorit të UPT-së, Nr.33, Nr43 , si dhe në zbatim të “Rregullores së Studimeve të Doktoratës”, njofton aplikimet  në studimet e ciklit të tretë  Doktoratë në “Teknologjitë e Informacionit dhe Komunikimit”, nënfusha “Inxhinieri Informatike” dhe nënfusha ”Telekomunikacion dhe Inxhinieri Informacioni”.

Për informacion mbi Projektet kërkimore shkencore në kuadër të programit të Doktoratës në “Teknologjitë e Informacionit dhe të Komunikimit” me  nënfusha “Inxhinieri Informatike” dhe nënfusha ”Telekomunikacion dhe Inxhinieri Informacioni”.  klikoni këtu

Për informacion mbi kuotat e miratuara nga MAS klikoni këtu.

Për informacion mbi kriteret e përgjithshme të pranimit të kandidatëve në studimet e ciklit të tretë “Doktoratë”, klikoni këtu.

Për informacion mbi kriteret specifike të pranimit të kandidatëve në studimet e ciklit të tretë “Doktoratë”, Doktoratë në “Teknologjitë e Informacionit dhe Komunikimit”, nënfusha “Inxhinieri Informatike” dhe nënfusha ”Telekomunikacion dhe Inxhinieri Informacioni”, klikoni këtu.

Për informacion mbi dokumentacionin për aplikimin për regjistrim në studimet e ciklit të tretë “Doktoratë”, klikoni këtu.

Aplikimet e kandidatëve për studimet e ciklit të tretë “Doktoratë” në Fakultetin e Teknologjisë se Informacionit , Universitetin Politeknik të Tiranës, do të pranohen  deri më datë 27.05.2022.

2022-05-13 09:11:24