Mevlana Exchange Programme

Qeveria Turke ka nje program shkembimesh akademike ndermjet universiteteve Turke dhe universiteteve te tjera.

Ky program quhet "Mevlana" dhe financohet nga qeveria Turke.

Per te perfituar nga ky program duhet te kete nje nje marreveshje ...sipas kuadrit te programit "Mevlana"... midis UPT dhe  universiteteve Turke.

UPT ka nenshkruar nje marreveshje "Mevlana" me universitetin "Katip Celebi" Izmir, ne te cilen jane parashikuar shkembime stafesh akademike dhe studentesh me kohezgjatje te ndryshme.

Bashkangjitur jane detajet e marreveshjes dhe numri i personave qe mund te perfitojne si dhe nga cilat fusha. Parashikohen vajtje - ardhje, per pedagoget e UPT qe mund shkojne ne Izmir dhe per pedagoget e tyre qe mund te vijne ne UPT sipas marreveshjes... po ashtu edhe per studentet.

2014-01-23 02:12:56

DII - Mbrojtja e praktikave dhe diplomave Vjeshte 2022
DET - Mbrojtje e diplomave vjeshtë 2022
KRITERET E APLIKIMIT DHE KËRKESAT PËR PERSONEL AKADEMIK TË FTUAR NË FTI PËR VITIN AKADEMIK 2022-2023