Aplikimet për Master i Shkencave dhe Master Profesional në FTI

Aplikimi për Ciklin e dytë të studimeve Master i Shkencave dhe Master Profesional në FTI për vitin akademik 2020-2021 është 2-6 Nëntor 2020.

Kriteret e pranimit për Master i Shkencave në Inxhinieri Elektronike, Master i Shkencave në Inxhinieri Telekomunikacioni dhe Master Profesional në Teknologji Informacioni.

Kriteret e pranimit për Master i Shkencave në Inxhinieri Informatike dhe Master Profesional në Inxhinieri Informatike.

Lista e dokumentacionit për aplikim Master Profesional dhe Master i Shkencave.

1. Diplomë e Ciklit të Parë  dhe listë notash e njësuar me origjinalin.
  2. Diplomë e Maturës Shtetërore së bashku me çertifikatën e notave e njësuar me origjinalin.
  3. Formulari i aplikimit ( plotësohet prane zyrës së Sekretarisë mësimore).
  4. Fotokopje e dokumentit të identifikimit.

Dy Fotografi personale.

2020-10-26 18:59:08

Grupet e studentëve të rregjistruar në FTI
Rritja e numrit të kuotave në Master Shkencor
Kriteret për ulje të tarifës vjetore të studimeve në Ciklin e Dytë, viti akademik 2020-2021.
Kriteret për përfitimin e përjashtimit nga tarifa vjetore e shkollimit, BACHELOR - viti akademik 2020-2021.
Kriteret për aplikim për bursa, BACHELOR - viti akademik 2020- 2021.
Rregjistrimet në Ciklin e dytë të studimeve Master i Shkencave dhe Master Profesional
LISTA E RENDITUR E KANDIDATËVE MASTER I SHKENCAVE DHE MASTER PROFESIONAL NE FTI, PËR VITIN AKADEMIK 2020-2021

Bashkëpunime ndërkombëtare Shërbimet Copyright © 2010-2020 Universiteti Politeknik i Tiranës (UPT)