Departamenti i Elektronikes dhe Telekomunikacionit, kontrolli i trete i diplomave.

Te gjithe studentet qe ndjekin nje nga programet e ofruara nga Departamenti i i Elektronikes dhe Telekomunikacionit, qe kane kryer 2 kontrollet e para te diplomes lajmerohen se kontrolli i III-te do te zhvillohet:

NJOFTIM

KONTROLLI I III-TË I DIPLOMAVE PËR SEZONIN

KORRIK 2019  PËR DEPARTAMENTIN E ELEKTRONIKËS DHE TELEKOMUNIKACIONIT

i

• DIPLOMAVE BACHELOR;  salla 203,  ORA 9:00,                                        Data 2 Korrik 2019

Studententi duhet te paraqes:

1. Punimin perfundimtar te diplomes sipas formatit te miratuar, te  firmosur nga udheheqesi.

Faqet e para te punimit te diplomes per drejtimin perkates studenti mund ti shkarkoj  prej adreses se meposhtme:

1. Certifikate personale ose familjare.
  2. Vertetim nga bibloteka shkencore e UPT.

• MASTER I SHKENCAVE, Inxh Eln;Inxh TLK; MASTER

PROFESIONAL MPTI          salla 102 , ORA 9:00              Data 2 Korrik 2019

Studententi duhet te paraqes:

Faqet e para te punimit te diplomes per drejtimin perkates studenti mund ti shkarkoj  prej adreses se meposhtme:

1. Certifikate personale ose familjare.
  2. Vertetim nga bibloteka shkencore e UPT.
  3. Deshmine e gjuhes se huaj ,  per studentet e Ciklit te dyte Master i Shkencave te cilet jane regjistruar para vitit akademik 2016-2017; studentet te cilet nuk e kane dorezuar ne dosjen personale.

Faqet e para te  punimit te diplomes :

1. Bachelor ne Inxhinieri Elektornike
  2. Bachelor  ne Inxhinieri Telekomunikacioni
  3. Master i Shkencave ne Inxhinieri Elektronike
  4. Master i Shkencave ne Inxhinieri Telekomunikacioni
  5. Master Profesional ne Teknologji Informacioni

Formati i punimit te diplomes.

Kliko ketu.

• Dorezimi i relacionit te praktikes mesimore

Per studentet e programeve te studimit :  Bachelor Inxhinieri Elektronike, Telekomunikacioni  dhe MPTI.

Dorezimi i relacionit te praktikes  behet me

date 2 Korrik 2019  ora 9:00  salla 304.

2019-06-21 05:33:53

Kriteret për ulje të tarifës vjetore të studimeve (Master Shkencor dhe Master Profesional)
Bursat: Kategoritë e studentëve (Bachelor) që plotësojnë kriteret për të përfituar bursë
Kategoritë e studentëve (Bachelor) që plotësojnë kriteret për përjashtim nga tarifa vjetore e shkollimit.
Trajnime për rritje kapacitetesh dhe aftësi në sipërmarrje
Hapet Thirrja për Mobilitete (Bursa) Studentësh të FTI, UPT-së në kuadër të Marrëveshjes Erasmus+ në Universitetin Teknologjik te Compiegne, France
Njoftim lidhur me bursat nje vjecare ne fushen e TIK
Njoftim ne lidhje me raundin e katert te regjistrimeve ne FTI ne ciklin bachelor per vitin akademik 2019 - 2020